Монтана и Спортист Свогезавършиха при резултат 0:0 в двубой от 20-ия

...

Монтана изпусна да победи Спортист, шоколадите остават извън топ 3

Монтана и Спортист Свогезавършиха при резултат  0:0 в дуел от 20-ия кръг на родната Втора лига. През първото полувреме домакините бяха по-активни, само че не съумяха да осъществят ситуациите си.

През втората част още веднъж имаше няколко положения пред двете порти, като по-опасните бяха пред тази на " шоколадите ". След равенството Спортист заема четвъртото място във Втора лига, а имаше късмет да се изкачи до второто място при победа. Монтана пък остава на седмата позиция.

На Gong.bg също ще проследим най-интересното от мача

В 5-ата минута Монтана погледна към вратата на " шоколадите ". След остро центриране отдясно, футболист на Спортист почисти, само че топката мина рисково покрай десния непряк дирек на вратата.

Две минути по-късно и гостите пробваха да застрашат Петър Петров на вратата на Монтана. Два опита за удар обаче бяха блокирани, като финален капитана Владимир Семерджиев опитва изстрел отвън наказателното, само че и той бе спрян.

Спортист нападна добре отдясно в 13-ата минута, само че опита за пас в пеналтерията на домакините бе блокиран. Мигове по-късно Монтана изпусна най-хубавото си състояние от началото на мача. Йордан Йорданов получи пас в наказателното поле на " шоколадите " и стреля. Ударът му бе блокиран, а топката стигна до Мехди Уамри, който също шутира, само че Мартин Величков се намеси ужасно, с цел да резервира нулевото тъждество.

В 23-ата минута Ивелин Георгиев стреля, само че право в ръцете на Величков, който улови удобно. И през идващите минути домакините останаха по-активният отбор в атакуващ проект. В 29-ата минута пристигна една и от рисковите офанзивите на Спортист. Симеон Чатов центрира отляво, а топката кацна на главата на Русинов. Ударът на нападателя обаче мина около страничния дирек.

Илия Русинов стреля в последните секунди на първото полувреме. Ударът му пристигна отвън наказателното поле и мина настрана от вратата обаче. Така без повече положения пред двете порти приключи първото полувреме.

В 50-ата минута Монтана комбинира добре. Стилян Килово потърси Йордан Йорданов на границата на наказателното, само че вторият не съумя да си поеме топката и тя му бе отнета. Секунди по-късно Антон Тунгаров опита изстрел от сериозна отдалеченост, който попадна в средата на вратата и ръцете на Мартин Величков.

Седем минути по-късно Антон Карачанаков бе изведен със страховит пас. Той остана очи в очи с Мартин Величков, само че не съумя да преодолее стража с удара си по земя. След това се чу и сигнал за засада. Отново той имаше късмет да означи от директен свободен удар в 66-ата минута. Изпълнението му обаче мина настрана от задачата.

В 76-ата минута Илия Русинов от " шоколадите " бе покрай това да открие резултата. Той опита забавен изстрел след центриране при ъглов удар. Топката тупна  таман до страничния дирек. Две минути следтова Антон Карачанаков опита изстрел отвън наказателното поле, който още веднъж не порази вратата на свогенци.

Карачанаков още веднъж тормози Мартин Величков при директен свободен удар. Той отпрати доста компактен изстрел, който обаче попадна в средата на вратата и стражът на Спортист съумя да избие.

FT / МОНТАНА - СПОРТИСТ СВОГЕ 0:0

Съставите на двата тима:

МОНТАНА: 12 Петър Петров, 7 Андреас Васев, 3 Иван Михов, 14 Димитър Буров, 20 Стилян Николов, 13 Йордан Йорданов, 22 Стефан Каменов, 6 Ивелин Георгиев, 9 Мехди Уамри, 17 Бушентуф Идрисс Фудил, 71 Антон Карачанаков

СПОРТИСТ:  1 Мартин Величков, 16 Богдан Костов, 6 Дилян Георгиев, 21 Александър Бастунов, 22 Павлин Чиликов, 23 Симеон Чатов, 8 Владимир Семерджиев, 17 Аюб Тазути, 7 Слав Петков, 10 Илия Русинов, 15  Георги Николов